Program ve Volyni

Vernisáž:

čtvrtek 27. června od 18 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – TVRZ

JIŘÍ VÁCLAV NOVOTNÝ – OD RADOMYŠLE AŽ K VOLYNI

Bytostný prácheňský krajinář a důležitý regionální dokumentátor Jiří Václav Novotný (1929–2014) a výstava obrazů připravená k jeho nedožitým devadesátinám. Syté kombinované techniky z milovaného a adorovaného Prácheňského kraje.

Výstava potrvá až do 8. září 2019.

Plakát níže zavěšen.

Pokud máte rádi Radomyšl, rodiště Jiřího Václava Novotného, tak vězte, že v rámci výstavy Má vlast probíhá hlasování o nejlepší proměnu památkového objektu, kde je rovněž zastoupena radomyšelská středověká kurie.
Hlasovat pro ni můžete zde: http://cestamipromen.cz/promeny-2019/850

Koncert na plovárně:

čtvrtek 27. června od 20 hodin, KONCERT – PLOVÁRNA

GÉBERT-ULBERT PROJECT

Jazz-blues soul z Maďarska.

Web: http://gebertulbertproject.com

Video: https://www.youtube.com/watch?v=PrfHSF5fMCs

Program červencový:

neděle 21. července od 8 hodin, MUZEJNÍ RÁNO & VÝLET – TVRZ

MÍSTA V KRAJI – DRÁŽOV

Muzejní ráno, tj. výstava jednoho rána a krátké povídání, s následným vlastivědným pěším výletem. Cestou komentáře historické i jiné. Pěší trasa dlouhá cca 16 km. Ranní sraz na nádvoří tvrze v 8 hodin. Návrat zpět v průběhu odpoledne autobusem z Vacova nebo Chvalšovic.

čtvrtek 25. července od 17 hodin, HISTORIE – TVRZ

POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – SRŠATCI OD DEJMKŮ

Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Volyňský hostinec Na Růžku a jeho příběhy z první poloviny 20. století.

středa 31. července od 20 hodin, KONCERT – NÁDVOŘÍ TVRZE

PAUL BATTO & ONDŘEJ KŘÍŽ

Vynikající bluesový a jazzový zpěvák, kytarista, skladatel a světoběžník slovinského původu Paul Batto Jr., doprovázený rovněž pozoruhodným českým pianistou Ondřejem Křížem. Informace i písně na stránce www.batto.org. V případě špatného počasí uvnitř tvrze.

po celý červenec, VÝSTAVA – TVRZ

JIŘÍ VÁCLAV NOVOTNÝ – OD RADOMYŠLE AŽ K VOLYNI

Bytostný prácheňský krajinář a důležitý regionální dokumentátor Jiří Václav Novotný (1929–2014) a výstava obrazů připravená k jeho nedožitým devadesátinám. Syté kombinované techniky z milovaného a adorovaného Prácheňského kraje. Výstava potrvá až do 8. září 2019.

po celý červenec, VÝSTAVA – TVRZ

KOHOUT NA TALÍŘI

Výběrová výstava keramiky ze sbírek Městského muzea ve Volyni. Hrnčina, bělnina, kamenina, porcelán… Výstava potrvá až do 5. října 2019.

po celý červenec, VÝSTAVA – TVRZ

SILOU LVÍ, VZLETEM SOKOLÍM – 150 LET VOLYŇSKÉHO SOKOLA

Rozsáhlá dokumentační výstava ke kulatému výročí 150 let od založení místní sokolské jednoty a rovněž k výročí 90 let od stavby sokolovny od architekta Františka Průši. Výstava potrvá až do 29. září 2019.

po celý červenec, EXPOZICE – TVRZ

LIDOVÝ MALOVANÝ NÁBYTEK V POŠUMAVÍ

Fenomén lidového malovaného nábytku v Pošumaví v 18. a 19. století z nových badatelských pohledů. Dlouhodobá proměnlivá expozice v nově otevřeném prostoru.

po celý červenec, EXPOZICE – STARÁ RADNICE

RENESANČNÍ A BAROKNÍ VOLYNĚ

Nová dlouhodobá expozice v autentických prostorách staré renesanční radnice. Strakoničtí johanité i svatovítští probošti pěkně pospolu. Střípky a nitky regionálních příběhů 16. až 18. století.

Městské muzeum ve Volyni

www.muzeum-volyne.cz