Program Volyně

pátek 11. ledna od 17 hodin, HISTORIE – TVRZ

POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – HORÁKOVÁ PŘED RADNICÍ

Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Československá strana národně socialistická a její činnost ve Volyni po druhé světové válce.

Událost na FB: www.facebook.com/events/333807243890199

sobota 19. ledna od 20 hodin, KONCERT – TVRZ

KAREL VEPŘEK

Křehké a citlivé, nostalgické a snové skladby písničkáře a kytaristy Karla Vepřeka. Nejen zhudebněné básně Bohuslava Reynka, Pavla Kolmačky, Jana Zábrany, Konstantina Biebla, Karla Hlaváčka a dalších básníků, ale také Karlovy texty vlastní.

Událost na FB: www.facebook.com/events/392605114644790

až do 26. ledna, VÝSTAVA – TVRZ

PANNA ČISTÁ, MATKA KRISTA

Vybrané mariánské motivy ze sbírek Městského muzea ve Volyni. Převážně lidové a pololidové umění 18. a 19. století.

středa 30. ledna od 17 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – TVRZ

ABSOLVENTSKÁ VÝSTAVA ZUŠ

Tradiční výstava absolventských prací výtvarného oboru Základní umělecké školy ve Volyni, která potrvá až do 2. března 2019.

po celý leden, VÝSTAVA – TVRZ

PŘÍRŮSTKY 2016–2018

Reprezentativní výběr z nejrůznějších předmětů získaných do sbírek Městského muzea ve Volyni v letech 2016 až 2018. Výstava potrvá až do 30. března 2019.

po celý leden, VÝSTAVA – TVRZ

JIŘÍ KUBELKA – KRUH

Retrospektiva strakonického akademického malíře Jiřího Kubelky (1960–2018). Rozsáhlejší průřez jeho výtvarným dílem. Obrazy, kresby, grafika, sklo, porcelán. Výstava potrvá až do 30. března 2019.

po celý leden, VÝSTAVA – GALERIE NA SHLEDANOU

PETER DEMEK – LUCERNY SMRTI

Slovenský vizuální umělec, v současnosti žijící v Praze a působící na VŠUP, vytváří kovové objekty strohých geometrických forem, s nimiž pracuje performativním způsobem. Ve Volyni při své práci kromě smuteční síně využije i přilehlý hřbitov. Základním vyjadřovacím prostředkem bude kromě kovu také světlo jako symbol naděje a vykoupení, ale také jako symbol vzpomínky na zemřelé. Výstava, jejímž kurátorem je Martin Vaněk, potrvá až do 2. listopadu 2019.

po celý leden, EXPOZICE – TVRZ

LIDOVÝ MALOVANÝ NÁBYTEK V POŠUMAVÍ

Fenomén lidového malovaného nábytku v Pošumaví v 18. a 19. století z nových badatelských pohledů. Dlouhodobá proměnlivá expozice v nově otevřeném prostoru.

po celý leden, EXPOZICE – STARÁ RADNICE

RENESANČNÍ A BAROKNÍ VOLYNĚ

Nová dlouhodobá expozice v autentických prostorách staré renesanční radnice. Strakoničtí johanité i svatovítští probošti pěkně pospolu. Střípky a nitky regionálních příběhů 16. až 18. století.